Luty 26, 2019 Wirus pod mikroskopem

Grypa atakuje na Mazowszu

Gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na grypę w województwie mazowieckim – tylko w pierwszej połowie lutego zgłoszona prawie 70 tysięcy przypadków. Licząc od października, na grypę w województwie zachorowało 430 tysięcy osób.

Sytuacja powoduje, że niektóre warszawskie szpitale w trosce o swoich pacjentów zakazują odwiedzin, czyniąc wyjątki jedynie dla rodzin osób ciężko chorych, kiedy to jednak każdorazowe odwiedziny muszą być uzgodnione z lekarzem.

Tegoroczne prognozy CDC (amerykańskie Centrum Kontroli Chorób) zakładają szczyt sezonu grypowego w Europie środkowej w tym roku na przełom lutego i marca. Wydaje się również, że tegoroczna szczepionka ma niższą skuteczność niż te z poprzednich lat. Więcej możecie przeczytać tu.

Jak się chronić przed grypą? Oczywiście stuprocentowo skuteczne metody nie istnieją, ale oprócz szczepień ochronnych zalecane jest również częste wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy oraz szczególna dbałość o higienę rąk!

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o możliwościach skutecznego ograniczenia ryzyka zachorowań w miejscu pracy, jak zwykle zapraszamy do kontaktu, na przykład tu.