1. Co jest składnikiem aktywnym preparatu Germstar NORO?

Składnikiem aktywnym jest alkohol etylowy z domieszką alkoholu izopropylowego.

2. Czy alkohol spowoduje u mnie wysuszenie skóry dłoni?

W przypadku wielu preparatów do dezynfekcji opartyh na alkoholu tak się stanie. Wyjątkowość Germstar NORO polega na tym, że zawarta w nim kompozycja 100% naturalnych emolientów nie tylko nawilży skórę, ale przy regularnym stosowaniu uczyni ją gładszą i bardziej nawilżoną.

3. Czy po użyciu Germstar NORO pozostaje na dłoniach osad?

Nie. W odróżnieniu od produktów na bazie żelu, emolient wnika głęboko w pory skóry całkowicie eliminując lepkie pozostałości na powierzchni skóry.

4. Jaka jest różnica między Germstar NORO a preparatami na bazie żelu?

Germstar NORO to preparat najwyższej jakości o płynnej konsystencji, dzięki czemu doskonale pokrywa całą powierzchnię skóry i nie pozostawia lepkiego osadu. Żel zawarty w tanich preparatach ma wpływ na jakość kontaktu między alkoholem a drobnoustrojami, co może powodować obniżenie skuteczności środka.

5. Większość producentów preparatów do dezynfekcji rąk deklaruje skuteczność 99,99%. Czy to znaczy, że wszystkie są jednakowo skuteczne?

Nie. Normy nakazują badanie skuteczności jedynie w bardzo ogólny sposób, więc każdy produkt zawierający odpowiednie stężenie alkoholu może być reklamowany jako skuteczny w 99,99%. W rzeczywistości jest bardzo wiele czynników wpływających na skuteczność preparatu, takich jak czas kontaktu, efektywność pokrycia skóry dłoni, czas odparowania, rodzaj alkoholu, wpływ niealkoholowych składników preparatu, różnice w wynikach testów in-vitro vs in vivo (na skórze). PREPARATY DO DEZYNFEKCJI DŁONI NIE SĄ JEDNAKOWO SKUTECZNE! Germstar NORO został zaprojektowany na poziomie molekularnym tak, żeby skutecznie
i szybko niszczyć szerokie spektrum szkodliwych drobnoustrojów, jednocześnie pielęgnując dłonie i pozostawiając na nich niewyczuwalną warstwę ochronną. Germstar NORO zaprojektowano specjalnie tak, by w czasie krótszym niż 20 sekund eliminował Norowirusy (będące przyczyną tzw. grypy żołądkowej), szczególnie oporne i trudne do usunięcia.

6. Jakie bakterie i wirusy zwalcza Germstar NORO?

Lista jest bardzo długa, by wymienić tylko MRSA, E-coli, pseudomonas, gronkowca, HIV, WZW „A”, SARS, norowirusy i wszystkie powszechnie występujące bakterie i wirusy powodujące grypę i przeziębienia.

7. Czy naprawdę będę zdrowsza/zdrowszy, używając Germstar NORO?

Nie istnieje 100% ochrona przed zachorowaniem. Ponieważ 80% chorób zakaźnych przenoszonych jest na skórze rąk, im więcej w naszym środowisku odkażonych dłoni, tym niższe ryzyko wprowadzenia niebezpiecznych drobnoustrojów do organizmu.
Wielu naszych klientów raportuje znaczący spadek rocznego odsetka zachorowań wśród pracowników. Zastosowanie Systemu Germstar to jedna z wielu rzeczy, które można zrobić, żeby obniżyć ryzyko zachorowania.

8. Czy System Germstar jes bezpieczny i skuteczny w przypadku dzieci?

Tak. Odpowiednio poinstruowane dzieci bardzo szybko uczą się korzystania z systemu. Należy pamiętać o właściwym nadzorze dorosłych. System Germstar jest szeroko stosowany w szkołach i świetlicach.

9. Czy preparat Germstar NORO był testowany na zwierzętach?

Nie, żaden produkt Germstar nigdy nie był testowany na zwierzętach.

10. Nie znalazłaś / nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

      Skontaktuj się z nami!